Hovedtall 5 år


Hovedtall 5 år

Hovedtall for fem årIFRSNGAAP
Beløp i NOK mill.20122011201020092008
Konsernet
Driftsinntekter 8 121,58 059,97 184,56 247,87 657,7
Av- og nedskrivninger250,9225,9212,1202,5199,2
Driftsresultat16,912,9254,091,1144,7
Finansposter-81,2-125,4-8,250,1-148,7
Resultat før skattekostnad-64,3-112,4245,8141,2-4,0
Totalkapital 4 342,14 333,94 167,73 250,23 598,6
Egenkapital i prosent35,535,642,150,144,8
Driftsmargin i prosent0,20,23,41,51,9
Kontantstrøm fra driftsresultat267,8238,8466,1293,6343,9
Investeringer339,4386,6258,4222346
Antall ansatte 3 3753 4823 2702 9923 285
Timber
Driftsinntekter 2 428,22 394,12 436,42 166,82 472,4
Av- og nedskrivninger99,990,383,487,184,6
Driftsresultat-74,6-52,494,712,7-143,3
Finansposter-23,4-25,7-13,8-11,1-13,1
Resultat før skattekostnad-98,0-78,180,91,6-156,4
Totalkapital 1 580,61 592,21 545,51 306,41 572,8
Driftsmargin i prosent-3,1-2,23,90,6-5,8
Kontantstrøm fra driftsresultat25,337,9178,199,8-58,7
Investeringer151,6144,2112,086175
Antall ansatte696692643661803
Wood
Driftsinntekter 2 836,92 932,42 683,92 227,42 634,0
Av- og nedskrivninger99,189,586,072,967,4
Driftsresultat29,657,696,343,280,3
Finansposter-28,9-28,0-22,4-20,4-17,1
Resultat før skattekostnad0,829,673,922,863,2
Totalkapital 1 905,81 975,71 797,21 497,81 563,5
Driftsmargin i prosent1,02,03,61,93,0
Kontantstrøm fra driftsresultat128,7147,1182,3116,1147,7
Investeringer132,7169,566,380109
Antall ansatte 1 0631 114952856880
Byggsystemer
Driftsinntekter 2 799,32 665,82 171,51 933,02 748,0
Av- og nedskrivninger38,136,034,933,735,2
Driftsresultat97,050,892,261,4235,1
Finansposter1,94,51,13,314,7
Resultat før skatt98,955,393,364,7249,8
Totalkapital 1 243,31 217,91208,4953,91108,6
Driftsmargin i prosent3,51,94,23,28,6
Kontantstrøm fra driftsresultat135,186,8127,195,1270,3
Investeringer46,338,361,03146
Antall ansatte 1 4861 542154213791512

 

IFRSNGAAP
Beløp i NOK mill.20122011201020092008
Limtre
Driftsinntekter420,4470,7467,9397,1524,1
Av- og nedskrivninger16,718,218,415,616,0
Driftsresultat8,04,312,94,038,5
Driftsmargin i prosent1,90,92,81,07,3
Investeringer20,810,242,02520
Antall ansatte239266300280258
Elektro
Driftsinntekter523,5497,4412,1397,5435,5
Av- og nedskrivninger1,71,81,23,13,0
Driftsresultat-36,5-46,63,19,08,5
Driftsmargin i prosent-7,0-9,40,82,32,0
Investeringer0,11,54,010
Antall ansatte254302278238243
Byggmoduler
Driftsinntekter 1 135,11 138,8740,4513,01030,7
Av- og nedskrivninger13,810,910,610,612,8
Driftsresultat60,259,033,71,594,2
Driftsmargin i prosent5,35,24,60,39,1
Investeringer23,623,08,0216
Antall ansatte549524516410522
Bygginnredning
Driftsinntekter764,1605,6581,7644,8784,3
Av- og nedskrivninger5,95,04,74,43,4
Driftsresultat65,334,042,546,993,9
Driftsmargin i prosent8,55,67,37,312,0
Investeringer1,73,57,0310
Antall ansatte444450448451489
Øvrig virksomhet
Driftsinntekter 2 616,72 677,21756,0965,1388,5
Av- og nedskrivninger13,810,07,88,711,6
Driftsresultat-35,1-43,0-29,2-26,2-27,4
Finansposter-30,9-76,226,978,3-133,2
Resultat før skattekostnad-66,1-119,2-2,352,1-160,6
Kontantstrøm fra driftsresultat-21,3-33,0-21,4-17,5-15,8
Investeringer8,934,719,12516
Antall ansatte1301341339690